Sistem Çözümleri

Sistem Çözümleri

SİSTEM NEDİR? KURUMLARDA HANGİ SİSTEMLER VAR?

Sistem , kurulumlarda veri işleme ve depolama ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan aktif , büyük ve güçlü bilişim altyapılarını sistemlerini ifade eder. Bunlar sunucular, diskler, storage denilen daha büyük yapılar, veri depolama, uygulama barındırma ve uygulamaların bulunduğu sunucular, sanal sistemler , web hizmetleri ve bağlı olduğu sunucular ve diğer bir dizi görevi yerine getirme yeteneğine sahip olan yapılardır.

YGASOFT HİZMETLERİ NELERDİR?

SANALLAŞTIRMA DESTEĞİ

Sistem sunucuları, sanal makineler (VM’ler) veya konteynerleri kurarak kaynakları daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

SUNUCU ALTYAPISI DESTEĞİ

Sistem sunucuları genellikle yüksek işlemci gücüne, büyük miktarda RAM (Bellek) ve hızlı depolama alanına sahiptirler. Bu, yoğun işlem gücü içeren uygulamaların çalıştırılabilmesini sağlar.Sistem sunucuları, sürekli çalışma koşulları açısından yüksek düzeyde kapasite ve dayanıklılık sunarlar. Yedekli hizmetler ve yedeklilik sistemleri, sürekli hizmet sağlamak için kullanılır.

VERİ DEPOLAMA BACK UP

Sistem sunucuları büyük veri depolamaya sahip olabilirler. Bu, önemli verilerin güvenli bir şekilde saklanması için kullanılır.

YEDEKLEME KURTARMA
Sistem sunucuları, verilerin yedeklenmesi ve felaket kurtarma süreçlerini oluşturmak için kullanılabilirler. Bu, veri kaybının azalmasına yardımcı olur.

SİSTEM SUNUCULARI AĞ YÖNETİMİ

Sistem sunucuları ağ yönetimi, güvenlik hizmetleri, DNS (Alan Adı Sistemi) hizmetleri ve diğer ağ performansını yerine getirme yeteneğine sahiptirler.

LINUX SUNUCU DESTEĞİ

Lınux sunucu sürekli ve verimli çalışma koşulları açısından yüksek düzeyde kapasite ve dayanıklılık için test edilir.

İZLEME VE YÖNETİM

Bu sunucular, uzaktan izlenerek ve yönetilerek performansın optimize edilmesine yardımcı olan yönetim araçlarına sahiptirler.

SİSTEM BAKIM DESTEĞİ HİZMETLERİMİZ

Sistem & Sunucu Kurulumu
Sanallaştırma Çözümleri
Backup Yedekleme Hizmetleri
Storage Konfigürasyonları
Microsoft Sistemleri Desteği