Database Güvenliği

Database Güvenliği

DATABASE GÜVENLİĞİ NEDİR? 

Database Firewall yani veritabanı güvenlik duvarı erişim kontrolü politikalarını uygulayarak yalnızca yetkili kullanıcıların veya uygulamaların veritabanına bağlanmasına izin verilmesini sağlar. Birçok veritabanı güvenlik duvarı, bir güvenlik ihlalinin göstergesi olabilecek olağandışı veya beklenmeyen veritabanı etkinliğini tanımlamak için anormallik tespit mekanizmaları içerir.

NEDEN DATABASE GÜVENLİĞİ ? 

  • Tehdit Tespit Yapay Zeka algoritması: SQL ekleme saldırılarını otomatik olarak önler. Önlemeyi şüpheli veritabanı kullanıcısı davranışını tanıyarak gerçekleştirir.
  • Farklı Açılardan etkin Koruma:   KVKK, GDPR gibi endüstri ve kanun düzenlemeleriyle uyumluluğu uygundur. Meydana gelen bilinçli ve bilinçsiz veri sızıntılarına karşı gerçek zamanlı koruma sağlar. Olması gerekene dayalı , belirli kullanıcılar için belirli veritabanı nesnelerine erişimi yasaklama veya sınırlama yeteneği vardır. Ters Proxy olarak çalışır ve kolay dağıtımlar yapar ve Günlük akışlara en az müdahale ile çok yüksek düzeyde  veritabanı güvenliği sağlar. Hassas verilere yönelik erişim taleplerini engelleyebilirsiniz. İstenilen ölçüde maskelemeyi veya şifrelemeyi seçebilirsiniz.
  • Anormallik Tespiti: Birçok veritabanı güvenlik duvarı, bir güvenlik ihlalinin göstergesi olabilecek olağandışı veya beklenmeyen veritabanı etkinliğini tanımlamak için anormallik tespit mekanizmaları içerir.